Księgowość stowarzyszeń nie musi być droga

Od dawna wiadomo, że stopień komplikacji przepisów w dziedzinie rachunkowości w Polsce plasuje nas na szarym końcu wśród cywilizowanych krajów. Komplikacja przekłada się na pieniądze. Cierpią na tym instytucje non-profit.

Osobiście spotkałem się z sytuacjami, gdzie biura rachunkowe wyceniały usługę księgową stowarzyszeniu drożej niż firmie – „wiadomo, że z instytucją tego typu to same kłopoty”.

Idea działalności, gdzie głównym celem jest pomaganie sobie i innym jest mi szczególnie droga. Z drugiej strony nasze Państwo chce zapewnić przejrzystość działania organizacji non-profit i trudno się dziwić, że nakłada na nie obowiązki sprawozdawcze wynikające z ustawy o rachunkowości.

Nasz zespół mKsiegowa.pl dostrzegł ten problem od samego początku. Jedną z idei, która nam przyświeca jest dostarczenie prostego programu, przy pomocy którego każdy będzie mógł wykonywać księgowanie stowarzyszenia, czy fundacji.

Przygotowujemy filmy instruktażowe oraz rozbudowany system pomocy. Naszym klientom udostępniamy porady księgowe. Wspólnie z nimi tworzymy dokumentację niezbędną dla każdej organizacji non-profit. Przykładem takiej dokumentacji jest polityka rachunkowości.

Nasi pierwsi klienci z tego obszaru dali nam wiele cennych wskazówek. Sami jesteśmy zaangażowani w działalność jednego stowarzyszenia i jednej fundacji. Wiemy co takim organizacjom jest potrzebne, ale mamy również świadomość, że każda organizacja może mieć swoją specyfikę działalności i wiemy, że sporo pracy jeszcze przed nami.

Przygotowaliśmy już konfigurację dla organizacji nie będących płatnikami VAT.  Dostosowaliśmy nazwy w menu do specyfiki działania stowarzyszeń. Wersja demo jest dostępna tutaj: mKsiegowa.pl/demo-bez-vat

Na końcu tej drogi jest wizja prostego narzędzia, ktore pozwoli na zaksięgowanie wszystkich zdarzeń i natychmiastowy wydruk bilansu oraz rachunku wyników. Które będzie dostępne z każdego miejsca przez internet i zminimalizuje konieczność ręcznego wprowadzania dokumentów, a zarazem pomoże przechowywać dokumentację księgową w nowoczesny sposób. Dzięki rozwiązaniom internetowym nie będzie konieczności jeżdżenia do biura rachunkowego, a informacja o rozrachunkach będzie zawsze pod ręką.

Wspólnie z wybranymi biurami rachunkowymi przygotowujemy ofertę dla instytucji NGO, które rozwiąże „problem księgowości stowarzyszeń i fundacji”.

Tomasz Kozielski
mKsiegowa.pl

Reklamy

0 Responses to “Księgowość stowarzyszeń nie musi być droga”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Reklamy

%d blogerów lubi to: