10 powodów dla których warto przejść na program magazynowy online

Jako zespół mKsiegowa.pl mamy za sobą sporo wdrożeń programu księgowego online. Ostatnio przyszedł czas na wdrożenia programu magazynowego. Nasz moduł Magazyn nadaje się idealnie do prowadzenia sprzedaży w hurtowni.

Mamy już całkiem pokaźne doświadczenie we wdrożeniach programu w hurtowniach. Chcielibyśmy się podzielić tym doświadczeniem.

Dlaczego program magazynowy mKsiegowa.pl?

Na rynku jest wiele programów magazynowych do wyboru – mało jest jeszcze programów magazynowych online. Zalety ogólne każdego programu online są oczywiste i odmieniane przez wszystkie przypadki.

Zestawię jednak dla porządku te zalety,  które  szczególnie dotyczą hurtowni:

Dla firmy działającej w wielu lokalizacjach podstawowym problemem są koszty utrzymania oprogramowania w środowisku rozproszonym.

Koszty te obejmują przede wszystkim:

 • wymianę danych pomiędzy lokalizacjami (np. między hurtownią, a punktami sprzedaży) – ten aspekt funkcjonalności załatwiają typowe programy, lecz wymaga to dużego wysiłku
 • większym problemem jest konieczność utrzymania sprzętu komputerowego w wielu miejscach

Na ten ostatni aspekt nasi klienci zwracają największą uwagę.

Typowe programy wymagają nadzoru nad prawidłową wymianą danych, wykonywania kopii danych, a nawet utrzymania serwerów w punktach sprzedaży.

Koncepcja programu sprzedaży obsługiwanego przez przeglądarkę powstała już pod koniec lat 90-tych. Na tragach Cebit wiedziałem pokaz programu napisanego w Javie.

W ciągu ostatnich 15 lat dokonał się postęp technologiczny umożliwiający zastosowanie takich programów w praktyce:

 • łącza internetowe osiągnęły wystarczającą przepustowość i stabilność
 • technologie webowe umożliwiają już tworzenie interfejsu użytkownika, który jest w stanie konkurować z interfejsem aplikacji graficznych

Dygresja: niektóre firmy przychodzą do nas i okazuje się,  że używają jeszcze programów DOSowych do obsługi sprzedaży!
Przez lata toczyła się dyskusja „DOS, czy Windows?”.

Postaram się teraz wymienić 10 powodów,  dlaczego nasz interfejs użytkownika dojrzał do programów sprzedaży i magazynowych w hurtowniach.  Chciałbym dodać,  że lista dotyczy ta nie wszystkich programów sprzedaży dostępnych na rynku, obsługiwanych przez przeglądarkę.

10 powodów dla których warto wdrożyć program sprzedażowy – magazynowy mKsiegowa.pl

 1. mKsiegowa.pl posiada wszystko, co program do hurtowni posiadać powinien
 2. Program mKsiegowa.pl można obsługiwać przez każdą przeglądarkę
 3. Program mKsiegowa.pl możesz uruchomić na każdym komputerze, niezależnie czy jest to Windows, Linux, Mac. Możesz dowolnie przełączać się między systemami. (Nie jest to oczywiste, ponieważ są na rynku programy online, które chodzą tylko na Windows)
 4. Bez żadnych dodatkowych modułów możesz logować się do programu mksiegowa.pl z tabletów iPad, czy Android – aby na przykład zobaczyć nie zapłacone faktury lub poziomy sprzedaży w ostatnich dniach.
 5. Sprzedaż w programie mKsiegowa.pl możesz obsługiwać za pomocą klawiszy funkcyjnych, nie tylko myszką (to jest już rzadkość w programach online – musieliśmy się nieźle napracować, żeby to działało)
 6. Możesz przyłączyć przeglądarkę w tryb cało-ekranowy (dla większości przeglądarek klawiszem F11) – niektórzy użytkownicy „gubią” się w przeglądarce.
 7. Możesz bez problemu otworzyć 2 lub więcej okien przeglądarki na pulpicie komputera – bardzo wygodne, aby mieć na przykład jednoczesny podgląd do kartoteki towarowej podczas wystawiania faktury
 8. Wszystkie dane masz w jednym miejscu. Koniec kłopotów z rozproszona bazą danych, kopiami zapasowymi, itd.
 9. Program obsługuje wiele kodów kreskowych do towaru, zestawy handlowe, różne opakowania, przeliczenia jednostek miar i wiele innych
 10. Najważniejsze: jeżeli jeszcze Twoja księgowość wprowadza jakiekolwiek dokumenty sprzedażowe lub magazynowe ręcznie – koniecznie zgłoś się do nas!

Ten ostatni powód jest najważniejszy dla naszych klientów – podkreślają, że biura rachunkowe uzależniają ceny swoich usług od ilości dokumentów.

Reklamy

1 Response to “10 powodów dla których warto przejść na program magazynowy online”


 1. 1 Providencia Luty 7, 2014 o 7:33 am

  Oczywiste jest że programy wyręczają nas z wielu zadań przez co możemy skupić się na innych rzeczach. To jest główny powód dla którego korzystnie jest posiadać taki program. Rzeczy które można zautomatyzować należy wykorzystać.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Reklamy

%d blogerów lubi to: