Na stronach tego blogu chcemy publikować praktyczne porady dotyczące oprogramowania księgowego w internecie. Będziemy się koncentrować nie tylko na finansowej obsłudze przedsiębiorstw. Również tematyka księgowości stowarzyszeń i fundacji będzie często gościć w naszym blogu. Wiemy, że rachunkowość jest szczególnym wyzwaniem dla organizacji non-profit.

Mamy świadomość, że musi upłynąć sporo czasu, aby księgowość internetowa rozpowszechniła się w Polsce.

Nasz zespół od wielu lat zajmuje się oprogramowaniem typu ERP (Enterprise Resource Planning), jak zwykło się nazywać software wspomagający zarządzanie. Obserwowaliśmy w jaki sposób rynek polski przestawiał się z oprogramowania pracującego w trybie znakowym („DOS”) na oprogramowanie graficzne („Windows”). Rewolucja ta rozpoczęła się w czasach, gdy popularnym systemem operacyjnym był Windows 95 i trwa do dzisiaj. Jeszcze wielu księgowych używa programów „DOSowych”.

Na skutek rozwoju internetu wierzymy, że kolejny przełom przed nami. Przyszłość należy do technologii web’owych. Naszym projektem mKsiegowa.pl włączyliśmy się na trwale w ten nurt. Wnosimy nową jakość do oprogramowania księgowego: z jednej strony oferujemy funkcjonalność porównywalną z tradycyjnym oprogramowaniem księgowym, a z drugiej strony mKsiegowa.pl ma lekki, przejrzysty interfejs użytkownika pracujący we wszystkich popularnych przeglądarkach.

Będziemy dużo pisać o konsekwencjach nowego przełomu w oprogramowaniu ERP. Z wielu konsekwencji jeszcze sami sobie nie zdajemy sprawy i chcemy uczyć się od innych. Wiemy tylko, że internet oraz koncepcja „chmury publicznej” na trwałe weszła w sferę zarządzania.

Zespół mKsiegowa.pl

Program rachunkowości online

0 Responses to “mKsięgowa”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: