Jako zespół pracujący nad innowacyjnym projektem mKsiegowa.pl mamy oczywiście pewien zamysł, w jaki sposób chcemy wyróżniać się na rynku.

W naszym blogu chcemy uchylić rąbka tajemnicy i podawać trochę informacji „od kuchni”.

Zasadniczym celem, jaki przyświeca naszej pracy, jest jak największe ułatwienie pracy księgowym, a w tym osobom zajmującym się księgowością stowarzyszeń i fundacji. Chcemy to osiągnąć poprzez automatyzację najczęściej występujących procesów biznesowych w obszarze rachunkowości oraz bardziej ogólnie, w obszarze zarządzania firmą.

Sądzimy, że można to uzyskać poprzez pełne odwzorowanie podstawowych procesów biznesowych w księgach handlowych.

Ta idea legła u podstaw projektu mKsiegowa.pl i nie są to deklaracje bezpodstawne. Wspaniały zespół ludzi włączających się do projektu, posiadających ogromne doświadczenie z wielu różnych obszarów, zaowocował ciekawymi pomysłami i ich praktyczną realizacją.

W efekcie tej pracy powstał produkt, który nie jest programem ściśle księgowym. W odróżnieniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku, posiada szereg modułów wspierających podstawowe procesy biznesowe organizacji takie, jak sprzedaż, zakupy, magazyn. Moduły te są ściśle zintegrowane z podstawowym blokiem księgi głównej.

Integracja polega na tym, że każdy dokument generowany w ramach procesu biznesowego posiada swoje odwzorowanie w księdze głównej. Dzieje się tak całkowicie bez udziału księgowego. Czyli, na przykład, wystawiona faktura zostaje natychmiast zaksięgowana według z góry ustalonego schematu.

Rola księgowego sprowadza się do kontroli i weryfikacji wprowadzonych dokumentów. Może poprawić księgowania w tych przypadkach, gdy schemat księgowy nie był ustawiony poprawnie. Po upewnieniu się, że wszystkie dokumenty są poprawnie zaksięgowane, można zamknąć dziennik powodując, że zapisy księgowe nie mogą już ulec zmianie.

Takie podejście ma swoje oczywiste zalety, lecz niesie dla nas szereg wyzwań. Jednym z najważniejszych jest fakt, że aby rozpocząć księgowanie dokumentów niezbędna jest prawidłowa konfiguracja wszystkich schematów księgowych. To wymaga od osoby, która uczy się programu, trochę większego nakładu pracy na początku.

Aby pomóc osobom rozpoczynającym korzystanie z programu stworzyliśmy przewodnik „Pierwsze kroki z mKsięgową”. Udostępniliśmy też na naszej stronie cykl filmów instruktażowych.

Jesteśmy przekonani, że przyjęte podejście będzie przynosiło długofalowe korzyści naszym użytkownikom. Nakład pracy na skonfigurowanie programu będzie owocował zmniejszonym nakładem pracy w trakcie bieżącego użytkowania.

Tomasz Kozielski

mKsiegowa.pl

oprogramowanie finansowo księgowe online

Reklamy

1 Response to “Czym się różni mKsięgowa od innych programów rachunkowości online?”


  1. 1 Wfkaper Listopad 5, 2013 o 9:20 am

    Świetnie opracowany przewodnik.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Reklamy

%d blogerów lubi to: